Menü Kapat

Dilek Yavuz Uysal

Av. Dilek Yavuz Uysal


Isparta Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra, Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni başarıyla tamamlamıştır. Karşıyaka’da Efes Hukuk Bürosu bünyesinde yönetici avukat olarak aktif çalışma hayatına devam etmektedir. Bilginin güç olduğu ideali ile hukukun her safhasında ortaya çıkacak sorunlara çözüm bulmak için özenle çalışmaktadır.

Başlıca uzmanlık alanları İş Hukuku, Ceza Hukuku ve Aile- Miras Hukuku’dur. Sıklıkla bu alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir.

Sağlık Hukuku ile İşçi Güvenliği ve Sağlığı üzerine ek eğitimler almıştır. Pek çok alanda yetkin sertifikaya sahiptir. 2017 yılından beri uzlaştırmacı listesine kayıtlıdır . İş Hukuku alanında “Mobbing” konulu tezi bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra  İcra Hukuku alanında, şahsi ve ticari alacakların tahsiline yönelik icra takipleri, tespit davaları ve ihtiyati haciz gibi hukuki önlemler ile icra hukukuna ilişkin uyuşmazlıklarda görev almaktadır.

 Miras Hukuku alanında ise ortaklığın giderilmesi, muris muvazaası gibi konularda ağırlıklı olarak çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Çeşitli sosyal toplum kuruluşlarında aktif rol almaktadır. Daha İyi Yargı ve Deniz Temiz Derneği üyesidir. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda eğitmendir. Koza Eşit Gelecek Platformu‘nda yıllardır genç kızlar için gönüllü olarak mentorluk yapmaktadır. İzmir’in yerel gazetelerinden olan haber ekspres gazetesinde ise hukuki alanda köşe yazarlığı yapmaktadır.

İngilizce bilmektedir.


ADRES

Karşıyaka Tower No:12 Kat 9 Daire 59 Karşıyaka/İzmir

E-POSTA

[email protected]

TELEFON

+90 534 415 52 56

Logo

Adres: Karşıyaka Tower No:12 Kat 9 Daire 59 Karşıyaka/İzmir

E-posta: [email protected]

Telefon: +90 553 463 7079

tr_TRTürkçe