Menu Close

Labor Law

İzmir İş Avukatı
İzmir İş Avukatı

İzmir İş Avukatı | İşçi & İşveren Avukatı | İş Hukuku

İçindekiler

İş Hukuku Avukatı

Labor Law is a branch of law that regulates the relationship between the employee and the employer, who are the parties to the service contract. Due to this regulation, employers and workers participate in the state's Department of Labor, the Social Security Institution, Turkey Business Council, with community relations such as trade unions and associations are covered in Business Law. In order to protect employees and production; Worker-employer relations and general working conditions must be determined, regulated and better oriented in accordance with the law and purpose, and a preventive structure must be established against conflicts that may arise in industrial relations.

Labor Law | We are with you with our expert team. By working in constant communication with the human resources units of our clients, we ensure that the entire procedure is carried out in accordance with the legal regulations from the beginning of the employment process until its end, and we provide support for the compliance of the client practice with the legislation when deemed necessary.

İzmir İş Avukatı Hizmetlerimiz

İşçilik alacakları, işe iade, hizmet tespiti ve iş kazaları ile ilgili davaların takibini yapmakta, işçi-işveren ilişkisinde ortaya çıkabilecek uyuşmazlıkların çözülmesi amacıyla, İzmir İş Avukatı olarak hukuki danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

Some of the services provided within this framework are listed below:

 • Preparation of service contracts between the employee and the employer in accordance with the law and purpose,
 • Preparation of workplace regulations in accordance with the law and purpose,
 • Informing the Human Resources departments of the workplaces; supervising the compliance of the practices with the law,
 • Preparation of notifications and warnings regarding the fulfillment of contractual and legal obligations of the parties,
 • Termination of service contracts in accordance with the law,
 • In order to protect the employees, to ensure the safety of production and enterprise; providing legal consultancy on Occupational Health and Safety,
 • Worker and workplace transfers; Providing legal consultancy regarding workplace changes,
 • Business Decisions; Providing legal consultancy regarding the effects of mergers and acquisitions and restructuring on service contracts,
 • Representation of our clients in lawsuits and enforcement proceedings arising from disputes regarding Labor Law.
 • Resolving the termination of the employment contract and dismissal issues through settlement or lawsuit,
 • Consultancy and fulfillment of obligations, execution of work on cases of material and moral damages in work accident cases and criminal and legal responsibilities related to diseases,
 • İş sözleşmelerinin ve bağlı prosedürlerin Yargıtay uygulaması ışığında güncellenmesi ve/veya yeniden düzenlenmesi,
 • 24/7 consultancy service regarding each concrete case report, defense request letters and immediate legal support upon request,
 • Preparation of warning and termination notifications,
 • rendering training services with regard to liabilities arising from Labor Law, Social Security Law and Unemployment Insurance Law.

5 Adımda Doğru İzmir İş Avukatı Nasıl Bulunur?

1- İnternette Yaşadığınız Şehirde Hizmet Veren Avukatları Araştırın

Yaşadığınız bölgede iş hukuku alanında danışmanlık veren avukatları arayın.

2- İzmir iş hukuku avukatlarının internet sitelerini ziyaret edin.

2021 yılında artık neredeyse tüm avukatları bir internet sayfası var. İnternet sitelere size avukat hakkında birçok konuda fikir verecektir.

3- Bir randevu oluşturun.

Potansiyel avukatların bir listesini oluşturduktan sonra, ofislerini aramalı ve bir danışma talebinde bulunmalısınız. Randevu oluştururken dava dosyası ile ilgili birtakım sorular sorulabilir. Bazı avukatlar yalnızca belirli davalarla ilgilenir ve bir randevu ayarlamadan önce uygun bir davanız olduğundan emin olmak isterler.

4- Çalışmak istediğiniz avukatı seçin.

 Hangi avukatı tutacağınıza karar verirken deneyime dikkat etmeli, aynı zamanda kişiyle rahat iletişim kurduğunuzdan da emin olmalısınız. Kişisel kimya çok önemlidir. Mümkün olan en kısa sürede avukatı arayarak birlikte çalışmak istediğinizi bildirmelisiniz.

5- Avukatınız ile iletişim kurun.

 Etkili bir avukat-müvekkil ilişkisi iletişim üzerine kuruludur. Avukatınız davanız üzerinde çalışmaya başladığında, istediği tüm materyalleri mümkün olan en kısa sürede ona verdiğinizden emin olun. Ayrıca, güncel gelişmeler için avukatınızla iletişime geçmekten çekinmeyin.

BONUS

Birlikte çalışmaya karar verdiğiniz avukatı Baro Levhadan sorgulayarak gerçekten resmi bir avukat olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

İş Hukuku İstatistikleri

2019 Yılı İş Mahkemeleri Dava Sayıları
ToplamGeçen Yıldan DevredenYıl İçerisinde GelenBozularak GelenKarara BağlananGelecek Yıla Devreden
Türkiye İş Mahkemeleri569 595335 519208 17325 903214 228355 367
İzmir İş Mahkemeleri33 06519 48612 2221 35711 18421 881
2019 Yılı iş Mahkemeleri Dava Sayıları
İzmir İş Avukatı
İş Mahkemelerinde Karar Türüne Göre Verilen Karar Sayısı
(2019)

Kaynak: Adalet İstatistikleri

Yukarıda yer vermiş olduğumuz 2019 yılına ait istatistikler incelendiğinde de açılacak bir davada usul yönünden yapılacak hatalar ile reddedilme oranları azımsanmayacak derecededir. Bu sebep ile yasal süreçlerinizi avukat ile takip etmeniz, haklı durumda iken haksız duruma düşmenizin ve yüksek mahkeme masrafları ile karşılaşmanızın önüne geçecektir.

Regarding your labor law disputes Contact sayfası üzerinden bize ulaşabilirsiniz. İzmir İş Avukatı olarak yasal süreçlerinizde sizlere etkili çözümler üretmek için çalışıyoruz. İzmir İş Avukatı ihtiyacınıza yönelik bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

İş Hukuku Kapsamında Hazırladığımız Diğer Çalışmalarımız;

İzmir İş Avukatı

Logo

Address: Karşıyaka Tower No:12 Kat:9 Daire:59 Karşıyaka/İzmir

E-mail: [email protected]

Phone: +90 553 463 7079

en_USEnglish